Aloe Vera Jel
20.07.2017

Güneş Yanıklarında Aloe vera Jel ile Rahatlayın!

Deri, başlı başına bir organdır.Derinin korunabilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.Özellikle kızgın güneşten kendimizi koruyacağız.Deri rahatsızlıklarında aloe vera jelini kullanmak çok etkilidir. Aloe vera içerikli bir jel kullanabilirsiniz.

Aloe vera jel özellikleri; güneş sonrası yanma hissinin azalmasına, cildin rahatlamasına ve nemlenmesine, sinek ve böcek ısırıklarında yatıştırıcı özelliğe sahiptir.

Güneş Yanıklarında Aloe Vera Jel


Güneş Yanıklarına Karşı Ne Yapılmalıdır?

Güneşe karşı 30 veya 50 faktörlü koruyucu kullanabilirsiniz.Ancak ne olursa olsun kızgın güneşten mümkün olduğu kadarıyla kısa kalınmalıdır.Denizden çıktıktan sonra da mutlaka tatlı suyla duş almalı, tuzu üzerinizde bırakmamalısınız.

Bilinmesi gereken bir husus daha var;cildi hassaslaştıran bazı gıdalar mevcuttur.Bunlar; sarımsak,domates,portakal suyu,acı baharat ve turşudur.Bunlar cildinizi hassaslaştırıp mesela egzaması veya sedefi olan insanlarda hem kaşıntıyı arttırır hem de alerjik reaksiyonların tetiklenmesine neden olmaktadır.

Mümkün olduğu kadar doğal beslenmelisiniz.Hazır gıdalardan uzak durulmalı.Çünkü içerisindeki katkı maddeleri bir şekilde ciltte alerjik reaksiyonlarla karşımıza çıkıyorlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmı