Ücretsiz Kargo
   Güvenli Alışveriş
   Çağrı Merkezi
   Güvenli Alışveriş
   Ücretsiz Kargo
   Müşteri Memnuniyeti

   • İbrahim Adnan Saraçoğlu Anlatıyor
    Dünyamız, bugüne kadar dört dönem buzul çağı geçirmiştir. Buzul çağının her bir dönemi iki ile üç milyon yıl sürmüştür. Son buzul çağı ise, milattan önce on sekiz bin yılında sona ermiş ve yaklaşık 250.000 yıl sürmüştür. Anadolu toprakları son buzul çağını yaşamamıştır. Yaklaşık 250.000 yıl olarak tahmin edilen dördüncü buzul çağı Anadolu topraklarını etkisi altına almamıştır.
   • İbrahim Adnan Saraçoğlu Anlatıyor
    Buzul çağda bitkiler ve mikroorganizmalar yaşamlarını sürdüremezler, doğal gelişimleri de durur. Bir bitki baharda filizlenir, çiçek açar, tohumları toprağa dökülür. Toprağa dökülen tohumlar bir sonraki bahar mevsiminde tekrar filizlenir, çiçek açar ve tohumları tekrar toprağa düşer. Her bahar mevsimiyle bu yaşam tekrar ederek devam eder. Her defasında bitki tohumlarının genetik yapısı çevre şartlarına bağlı olarak kendisini mükemmele doğru geliştirir. Bu durum genetik yapıya sahip her canlıda aynıdır. Kendisini mükemmele doğru geliştirme programı, her canlının genetik yapısında vardır.
   • İbrahim Adnan Saraçoğlu Anlatıyor
    İşte, Anadolu toprakları yaklaşık 250 000 yıl süren dördüncü buzul çağı yaşamadığı için bitkiler ve mikroorganizmalar doğal yaşamlarına devam ederek gelişimlerini tamamlama yolunda yaşam faaliyetlerine devam etmişlerdir. Bunu şöyle de ifade edebiliriz. Anadolu topraklarında yetişen bitkiler 250.000 kez çiçek açıp tohumlarını toprağa dökmüşlerdir. Bu döngü 250.000 kez tekrar etmiş demektir. Anadolu toprakları, 250.000 yıl farkla, buzul altında kalan diğer ülke topraklarına göre öndedir. 250.000 yıllık bu gelişim farkı Anadolu Toprakları üzerindeki bitki florasını rakipsiz ve ayrıcalıklı kılmıştır. 250.000 yıllık bu zaman zarfında Anadolu topraklarının bitki florası kendisini geliştirip en mükemmel bir şekilde gelişimini ve adaptasyonunu tamamlarken, dünyadaki birçok bölgenin bitki florası buzul çağından dolayı gelişmede geri kalmıştır
    Bizden Haberler
    Dünyanın 3. Büyük Gen Bankası açıldı
    Dünyanın 3. Büyük Gen Bankası açıldı
    DEVAMINI OKU
    Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden 17 Ağustos !
    Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden!Yazın elde ettiğiniz bronzluğu uzun süre korumak istiyorsanız, yüksek miktarda betakaroten içeren havuç yemeyi ihmal etmeyin.Bu etkiyi havuç suyu içerek de elde edebilirsiniz. Adet dönemindeki kadınların yüz, kol, el ve bacaklarında ödem olur; kiraz sapı ile ödem oluşmasını önleyebilirsiniz.
    DEVAMINI OKU
    Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden 21 Eylül!
    Meyvelerin kabuklarını çöpe atmayın!Doğa kesinlikle çöp üretmez! Ne kirazın sapı, ne patatesin, ne de portakalın kabuğu çöp değildir.Bağırsak kanserine yakalanma riski yüksek olanların yılda birkaç kez kabuklarıyla beraber uygulayacakları patates kürü, mükemmel bir önleyicidir. Prof Saraçoğlu araştırmaları sonucu kurutulmuş kiraz sapları, adet dönemlerinde vücudu su toplayan veya yüzünde şişkinlik oluşan bayanların imdadına yetişir.
    DEVAMINI OKU
    Prof Saracoglu Katılımıyla 14. Bayim Olur Musun? Fuarı
    Prof Saracoglu markası olarak 13-16 Ekim 2016 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo’da gerçekleşen Bayim Olur Musun? fuarına katıldık. 
    DEVAMINI OKU
    Türkiye'de ilk Resmi Tıbbi Bitkiler Araştırma Merkezi açıldı
    Tarım ve Köyişleri Bakanı Sayın Mehmet Mehdi EKER tarafından açıldı.
    DEVAMINI OKU
    Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden 14 Eylül!
    Sonbahar'ın etkilerini yaşadığımız bugünlerde akıllarda gripten, soğuk algınlığından nasıl korunabiliriz? sorusu var. Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden köşesinde bu hafta gripten korunmak için kolaylıkla hazırlayabileceğiniz kür ve birçok farklı bilgiyi sizlerle paylaşılıyor..
    DEVAMINI OKU
    1. Yerel Tohum Buluşması Gerçekleşti!
    İzmir Kemalpaşa Park Orman'da 1. Yerel Tohum Buluşması Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.
    DEVAMINI OKU
    Bizim Deterjanı Yabancılar Almaz
    Hürriyet Gazetesi -27 12 1986
    DEVAMINI OKU
    Tempo Dergisi
    "KISIR TOHUMU TERK ET ANADOLU TOHUMUNA GEÇ"
    DEVAMINI OKU
    Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden 24 Ağustos!
    Uçak ve araba yolculuklarda mide bulantısı şikayeti yaşıyorsanız, Prof Saraçoğlu önerilerine dikkat edin! Zencefil sizi çok rahatlatacak. Huzursuz bacak sendromu şikayetlerine karşı siyah hardal tohumu bulunmaz bir nimettir.İzmir Kekiği;özellikle ürik asit yüksekliği ve gut hastalığı şikayetine karşı mükemmel ölçüde yardımcı ve destekleyicidir. Yabani Kekik;çocuklarda kıl kurdu şikayetine ve diş eti çekilmesi ve astım şikayetlerine karşı yardımcıdır.
    DEVAMINI OKU
    T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.