Bitkiler
Kronik Bronşit ve Öksürük
Kronik Öksürük ve Bronşite Karşı Hatmi Bitkisi
DEVAMINI OKU
Kronik İdrar Yolları Enfeksiyonlarında Karnabahar Kürü
Kronik idrar yolları enfeksiyonlarına karşı karnabahar kürü en etkili sebzedir. Kronik idrar yolları enfeksiyonuna karşı karnabahar kürü uygulanırken aşırıya kaçmadan bir miktar C-vitamini takviyesi yapmakta fayda vardır.Çünkü alınan ilave C-vitamini idrarı asidik yapacağından, idrar yolları enfeksiyonuna neden olan bakterilerin yok edilmelerinde de yardımcı ve destekleyici rol oynayacaktır. İdrarın asidik olması, idrar yollarındaki bakterilerin çoğalmalarının (üremelerinin) önemli bir oranda yavaşlatılması, durdurulması veya engellenmesi anlamına gelir.
DEVAMINI OKU
Doğal Yöntemlerle Evde B12 Yapımı
Doğal Yöntemlerle Evde B12 nasıl yapılır? B12-vitamini sadece hayvansal besinlerde bulunur. Ancak, beyaz lahananın fermantasyonu sonucunda B12-vitamini bakımından zengin, ekşi tadı olan ferment-lahana oluşur. Bu özellik beyaz lahana haricinde neredeyse hiçbir bitkide yoktur.
DEVAMINI OKU
Demir Eksikliği Şikayetlerinde Kereviz-Ispanak Kürü
Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu kereviz-ıspanak kürünü; demir eksikliği yaşayan kişiler için yardımcı ve destekleyici olarak önerilmektedir. 
DEVAMINI OKU
Sertleşme Problemine Karşı Kereviz Kürü
Prof.Dr.İbrahim Adnan Saraçoğlu, sertleşme problemi yaşayan kişiler için kereviz&maydanoz kürü yardımcı ve destekleyici olarak önermektedir.
DEVAMINI OKU
Toz Alerjisi ve İdyopatik Burun Akıntısına Karşı
Toz alerjisi ve idyopatik burun akıntılarına karşı Prof Saraçoğlu "Lavanta kürü" önermektedir.  Etkili olan etkin maddelerden bir tanesi alpha-photosantalol maddesidir ve alpha-photosantalol-A ve alpha-photosantalol-B olmak üzere iki farklı moleküler yapıda, lavantanın çiçeklerinde bulunur. Peki Lavanta kürü nasıl yapılır?
DEVAMINI OKU
Saman nezlesine karşı
Üzerlik tohumu saman nezlesi, alerjik astım, alerjiye bağlı hapşırma ve genel astıma karşı oldukça etkilidir.
DEVAMINI OKU
Kolesterol Düşürücü
Haftada iki-üç defa tüketeceğiniz yağsız mercimek çorbası, bir taraftan kolesterolünüzü kontrol altına almanıza diğer taraftan da tansiyonunuzun dengelenmesine yardımcı olacaktır.
DEVAMINI OKU
Toplam 95 haber görüntüleniyor.
1 2 3 .... 7 8 9 10
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.