Bitkiler
Fibrokistlere Karşı Brokoli Kürü Nasıl Kullanılır?
Fibrokistlere Karşı Brokoli Kürü Nasıl Kullanılır? Fibrokistik değişimler, genel bir kural olmasa da doğurganlık çağındaki kadınlarda daha sık görülmektedir. Göğüste oluşan fibrokistlere karşı brokoli kürünün uygulanması faydalı olacaktır.
DEVAMINI OKU
Kronik Bronşit ve Öksürük
Kronik Öksürük ve Bronşite Karşı Hatmi Bitkisi
DEVAMINI OKU
Kronik İdrar Yolları Enfeksiyonlarında Karnabahar Kürü
Kronik idrar yolları enfeksiyonlarına karşı karnabahar kürü en etkili sebzedir. Kronik idrar yolları enfeksiyonuna karşı karnabahar kürü uygulanırken aşırıya kaçmadan bir miktar C-vitamini takviyesi yapmakta fayda vardır.Çünkü alınan ilave C-vitamini idrarı asidik yapacağından, idrar yolları enfeksiyonuna neden olan bakterilerin yok edilmelerinde de yardımcı ve destekleyici rol oynayacaktır. İdrarın asidik olması, idrar yollarındaki bakterilerin çoğalmalarının (üremelerinin) önemli bir oranda yavaşlatılması, durdurulması veya engellenmesi anlamına gelir.
DEVAMINI OKU
Doğal Yöntemlerle Evde B12 Yapımı
Doğal Yöntemlerle Evde B12 nasıl yapılır? B12-vitamini sadece hayvansal besinlerde bulunur. Ancak, beyaz lahananın fermantasyonu sonucunda B12-vitamini bakımından zengin, ekşi tadı olan ferment-lahana oluşur. Bu özellik beyaz lahana haricinde neredeyse hiçbir bitkide yoktur.
DEVAMINI OKU
Demir Eksikliği Şikayetlerinde Kereviz-Ispanak Kürü
Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu kereviz-ıspanak kürünü; demir eksikliği yaşayan kişiler için yardımcı ve destekleyici olarak önerilmektedir. 
DEVAMINI OKU
Sertleşme Problemine Karşı Kereviz Kürü
Prof.Dr.İbrahim Adnan Saraçoğlu, sertleşme problemi yaşayan kişiler için kereviz&maydanoz kürünü yardımcı ve destekleyici olarak önermektedir.
DEVAMINI OKU
Toz Alerjisi ve İdyopatik Burun Akıntısına Karşı
Toz alerjisi ve idyopatik burun akıntılarına karşı Prof Saraçoğlu "Lavanta kürü" önermektedir.  Etkili olan etkin maddelerden bir tanesi alpha-photosantalol maddesidir ve alpha-photosantalol-A ve alpha-photosantalol-B olmak üzere iki farklı moleküler yapıda, lavantanın çiçeklerinde bulunur. Peki Lavanta kürü nasıl yapılır?
DEVAMINI OKU
Saman Nezlesine Karşı Üzerlik Tohumu Nasıl Kullanılır?
Prof Saracoglu, üzerlik tohumunu saman nezlesi, alerjik astım, alerjiye bağlı hapşırma ve genel astıma karşı yardımcı ve destekleyici olarak önermektedir. Saman nezlesine karşı üzerlik tohumu nasıl kullanılır? Üzerlik tohumu saman nezlesi üzerine nasıl etki eder?
DEVAMINI OKU
Toplam 97 haber görüntüleniyor.
1 2 3 .... 7 8 9 10
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.