deprem.webp (25 KB)

Bitkiler
Kireçlenme şikayetine karşı: Çınar Yaprağı !
Neden Planatus anatolias? Çınar ağacı yapraklarının glikozidleri spesifik ve selektive olarak “osteoartrit” şikayetlerinde hem analgesic hem de vücutta gelişen genel kireçlenme şikayetlerine karşı etkilidir.
DEVAMINI OKU
Domates'in Kimyası
Domates, kalp büyümesine karşı, kalbin dıştan yağlanmasına ve prostat büyümesine karşı yardımcı ve destekleyicidir.
DEVAMINI OKU
Brokoli'nin Kimyası
​Prof Saraçoğlu brokoli, meme de oluşan fibrokistlere (fibroadenom) karşı,meme kanserini önleyici, iyi huylu prostat büyümesi ve prostatite karşı yardımcı ve destekleyicidir.
DEVAMINI OKU
Laden'in (Cistus) Kimyası
​Laden (Cistus), peptik ülser, yüksek ateş, deri rahatsızlıkları ve romatizmal hastalıklara karşı yardımcı ve destekleyicidir.
DEVAMINI OKU
Maydanoz'un Kimyası
Maydanoz, karaciğer yağlanmasına karşı, Hepatit- B, depresyon, angsiyete'ye karşı yardımcı ve destekleyicidir.
DEVAMINI OKU
Gıda takviyelerinin geçmişi,bugünü, yarını
Prof Saracoglu'ndan gıda takviyelerinin geçmişi,bugünü,yarını üzerine keyifli bir yazı! 
DEVAMINI OKU
Avokado Yaprağı
Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu araştırmalarına göre Avokado yaprağı, safra kesesi ve böbrek taşı şikayetlerine karşı yardımcı ve destekleyici olarak önerilmektedir.
DEVAMINI OKU
Papatya Bitkisi'nin Mucizeleri
Prof Saraçoğlu Papatya bitkisini, özellikle sinüzit şikâyeti olan kişiler için mükemmel bir çözüm olacaktır. Sinüzit şikâyetlerinde papatya kürüne ekstra önerim ise biberiye yağıdır. Birkaç damla biberiye yağı ile etkiyi daha da artırabilirsiniz.Aft yaralarında ise size önerim benimde papatya ve yoğurtotu bitkisidir. Bununla birlikte propolis kullanmanız da oldukça faydalı olacaktır.Regl dönemi depresif geçen kadınlar için özel olarak yaratılmış bir bitki çeşididir.
DEVAMINI OKU
Çoban Çantası Bitkisi
Çobançantası (Capsella bursa-pastoris) bitkisi, hemoroid şikâyetlerine karşı araştırdığım tüm bitkiler içerisinde en etkili olanıdır. Çobançantası bitkisinde bulunan bursik asit kanamayı durduran en önemli etken maddedir. Regl dönemlerini (mens) yoğun kanamalı geçiren bayanlar için de nasıl bir deva olduğunu kullananlar çok iyi bilir.
DEVAMINI OKU
Regl Döneminde Tatlı Tüketme İsteğine Karşı Neler Yapabilirsiniz?
Regl dönemi yaklaşan  birçok kadın  şeker açlığı hissi çekmektedir. Özellikle regl sonrasında tatlı yeme isteği hat safhadadır. Bu dönemlerde şeker açlığını hisseden kadınların kurtarıcısı olacak mükemmel bitki: Yasemin çiçeği’dir. Yasemin çiçeği çayı, şeker isteğinin yanında regl sancılarına karşı da etkili olmaktadır. Yasemin çiçeği çayı içildikten beş dakika sonra hatta henüz içerken şeker açlığınızın ortadan kalktığını hayretle göreceksiniz. 
DEVAMINI OKU
Toplam 90 haber görüntüleniyor.
1 2 3 4 .... 7 8 9
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.