Bizden Haberler
Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden 2 Kasım!
Prof Saraçoğlu Ebegümeci bitkisinin, akciğer rahatsızlıkları, faranjit, göz kuruluğu ve topuk çatlağı şikayetlerine karşı yardımcı ve destekleyici olduğu belirtmektedir. Diş eti iltihabı şikayetlerinde ise Nar özü'nün  etkili olduğunu belirtmektedir.
DEVAMINI OKU
Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden 9 Kasım!
Venöz yetmezlik, huzursuz bacak sendromu, gözaltı morluğu şikayetlerinde siyah hardal tohumunun mucizevi özelliğini hayretle göreceksiniz.
DEVAMINI OKU
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresinde Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu
Modern Tıp ve Tamamlayıcı Tıbbın entegrasyonunun sağlanması amacıyla gerçekleştirilen 1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi, ulusal ve uluslararası katılım ile  yoğun ilgi gördü. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresine Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu da geliştirdiği ürünlerini piyasaya sunduğu Prof Saraçoğlu markası olarak katılım sağladık. 
DEVAMINI OKU
Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden 26 Ekim!
Prof Saraçoğlu Antep fıstığı yağı'nın, kolesterol ve LDL -kolesterol seviyelerini düşürücü etkisinden dolayı kardiyovasküler riski azalttığı belirtmektedir. Trombosit düşüklüğüne karşı ve kan şekeri dengeleyici olarak kullanılabilir. Isırgan bitkisi ise sinir sıkışması, kıl dönmesi ve saçlarda kepek şikayetlerine karşı kullanılmaktadır.
DEVAMINI OKU
Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden 19 Ekim!
Mantar şikayetleri insan sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir rahatsızlıktır. Özellikle kadınlarda sıkça rastlanan şikayetlerin başında genital mantar gelmektedir.Prof Saraçoğlu araştırmaları sonucu ,genel ve genital mantar şikayetlerinde antibakteriyel, antifungal özellikte aynısafa bitkisi ve antivirüs etkisiyle de propolis kullanılmasını önerilmektedir.Bebeklerin gaz şikayetlerine karşı acıelma yağı ile masaj yapılmasını önermektedir.
DEVAMINI OKU
'Osmanlı'nın bitkisel tedavi arşivi Nobel'i alabilir'
Saraçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bitkisel tedavinin Anadolu Selçuklu ve Osmanlı döneminde yoğun şekilde kullanıldığını söyledi.
DEVAMINI OKU
Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden 12 Ekim!
Prof Saraçoğlu araştırmalarına göre kireçlenme, bugün modern tıbbın çözüm bulamadığı bir şikâyettir. Bunun için bulunmaz bir nimet, bizim Anadolu topraklarımızda yetişen derin yırtıklı çınar yaprağıdır. Günümüzde romatizma için verilen ilaçlar ömürlük ilaçlardır. Burada parmak uçlarıyla hafif masaj yaparak kaz yağı kullanmanız oldukça faydalı olacaktır.
DEVAMINI OKU
Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden 5 Ekim!
Regl dönemi yaklaşan  bir çok kadın  şeker açlığı hissi çekmektedir. Özellikle Regl sonrasında tatlı yeme isteği hat safhadadır. Bu dönemlerde kadınların kurtarıcısı olacak mükemmel bitki: Yasemin çiçeği’dir. Ayrıca; diyabet hastalığı olan kişilerde şekere karşı ilgi büyüktür. Bu isteği durdurmanın en güzel yolu yasemin çiçeği kullanılmasıdır. 
DEVAMINI OKU
Dünyanın 3. Büyük Tohum Gen Bankasının Temeli atıldı.
Dünyanın 3. Büyük Tohum Gen Bankasının Temeli atıldı.
DEVAMINI OKU
Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden 28 Eylül!
Prof Saraçoğlu araştırmalarına göre Meşe palamudu,besin olarak antik çağdan beri kullanılmaktadır. O dönemlerde, yetiştiği bölgenin insanları; onu kabuklarıyla beraber kestane gibi ateşte pişirip tüketirlerdi. Zengin bir protein kaynağı olmakla birlikte, ormanlarda yaşayan yabani hayvanların en önemli gıdasıdır. Birçok türü olmasına rağmen kırmızı ve beyaz meşe olarak iki önemli ana türü vardır.  Kırmızı meşe ağacının palamutları, tannik asit bakımından zengin olduğu için tadı biraz buruk ve hafif acımtıraktır. Beyaz meşe palamudu ise gallik asit bakımından zengin olup, tannik asit miktarı oldukça düşüktür, bu sebeple tadı tatlıdır.
DEVAMINI OKU
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.