Bizden Haberler
Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden "Akciğer Hastalıkları"
Prof Saraçoğlu Ebegümeci bitkisinin, akciğer rahatsızlıkları, faranjit, göz kuruluğu ve topuk çatlağı şikayetlerine karşı yardımcı ve destekleyici olduğu belirtmektedir. Diş eti iltihabı şikayetlerinde ise Nar özü'nün  etkili olduğunu belirtmektedir.
DEVAMINI OKU
Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden "Huzursuz Bacak Sendromu"
Venöz yetmezlik, huzursuz bacak sendromu, gözaltı morluğu şikayetlerinde siyah hardal tohumunun mucizevi özelliğini hayretle göreceksiniz.
DEVAMINI OKU
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresinde Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu
Modern Tıp ve Tamamlayıcı Tıbbın entegrasyonunun sağlanması amacıyla gerçekleştirilen 1. Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi, ulusal ve uluslararası katılım ile  yoğun ilgi gördü. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresine Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu da geliştirdiği ürünlerini piyasaya sunduğu Prof Saraçoğlu markası olarak katılım sağladık. 
DEVAMINI OKU
Prof.Saraçoğlu ile Rize'de Sağlıklı Yaşam Konferansı
Prof.Saraçoğlu Rize'de "Sağlıklı Yaşam" konulu konferansta Karadeniz yöresinin zenginliklerine, fındık ve çay yetiştirilirken dikkat edilmesi gereken hususlara dikkat çekerken; ata tohumlarının önemi ve oldukça zengin Anadolu topraklarına ait sebze-meyve tohumları konusunda bilgilendirmelerde bulundu.
DEVAMINI OKU
Mirasımız Ata Tohumları
Kurucumuz Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU, Ata Tohumları projesi kapsamında yürütülen çalışmaları Yenişafak gazetesine anlattı..Türkiye’nin “yerli tohum milli mesele” anlayışıyla 2017 yılında başlattığı çalışmalar meyvelerini verdi.
DEVAMINI OKU
Prof. Saraçoğlu, Sinop'ta Öğrencilerle Buluştu!
Kurucumuz Prof. Dr. İbrahim Adnan SARAÇOĞLU, 11 Ekim 2019 tarihinde “Küresel Isınma ve İklim Değişikliği, Dünyada Hayvancılık ve İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkisi” konulu konferansta Sinop Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi..
DEVAMINI OKU
Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden "Sinir Sıkışması"
Prof Saraçoğlu Antep fıstığı yağı'nın, kolesterol ve LDL -kolesterol seviyelerini düşürücü etkisinden dolayı kardiyovasküler riski azalttığı belirtmektedir. Trombosit düşüklüğüne karşı ve kan şekeri dengeleyici olarak kullanılabilir. Isırgan bitkisi ise sinir sıkışması, kıl dönmesi ve saçlarda kepek şikayetlerine karşı kullanılmaktadır.
DEVAMINI OKU
Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden "Mantar Şikayetleri"
Mantar şikayetleri insan sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bir rahatsızlıktır. Özellikle kadınlarda sıkça rastlanan şikayetlerin başında genital mantar gelmektedir.Prof Saraçoğlu araştırmaları sonucu ,genel ve genital mantar şikayetlerinde antibakteriyel, antifungal özellikte aynısafa bitkisi ve antivirüs etkisiyle de propolis kullanılmasını önerilmektedir.Bebeklerin gaz şikayetlerine karşı acıelma yağı ile masaj yapılmasını önermektedir.
DEVAMINI OKU
'Osmanlı'nın bitkisel tedavi arşivi Nobel'i alabilir'
Saraçoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bitkisel tedavinin Anadolu Selçuklu ve Osmanlı döneminde yoğun şekilde kullanıldığını söyledi.
DEVAMINI OKU
Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden "Romatizma Ağrıları"
Prof Saraçoğlu araştırmalarına göre kireçlenme, bugün modern tıbbın çözüm bulamadığı bir şikâyettir. Bunun için bulunmaz bir nimet, bizim Anadolu topraklarımızda yetişen derin yırtıklı çınar yaprağıdır. Günümüzde romatizma için verilen ilaçlar ömürlük ilaçlardır. Burada parmak uçlarıyla hafif masaj yaparak kaz yağı kullanmanız oldukça faydalı olacaktır.
DEVAMINI OKU
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.