Bitkiler
Avokado Yaprağı
Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu araştırmalarına göre Avokado yaprağı, safra kesesi ve böbrek taşı şikayetlerine karşı yardımcı ve destekleyici olarak önerilmektedir.
DEVAMINI OKU
Papatya Bitkisi'nin Mucizeleri
Prof Saraçoğlu Papatya bitkisini, özellikle sinüzit şikâyeti olan kişiler için mükemmel bir çözüm olacaktır. Sinüzit şikâyetlerinde papatya kürüne ekstra önerim ise biberiye yağıdır. Birkaç damla biberiye yağı ile etkiyi daha da artırabilirsiniz.Aft yaralarında ise size önerim benimde papatya ve yoğurtotu bitkisidir. Bununla birlikte propolis kullanmanız da oldukça faydalı olacaktır.Regl dönemi depresif geçen kadınlar için özel olarak yaratılmış bir bitki çeşididir.
DEVAMINI OKU
Çoban Çantası Bitkisi
Çobançantası (Capsella bursa-pastoris) bitkisi, hemoroid şikâyetlerine karşı araştırdığım tüm bitkiler içerisinde en etkili olanıdır. Çobançantası bitkisinde bulunan bursik asit kanamayı durduran en önemli etken maddedir. Regl dönemlerini (mens) yoğun kanamalı geçiren bayanlar için de nasıl bir deva olduğunu kullananlar çok iyi bilir.
DEVAMINI OKU
Çörekotu Tohumu ve Yağı
Çörekotu; üzerinde araştırmaların yapıldığı bir bitki türüdür. Çörekotu başta olmak üzere birçok bilinen yağ çeşitlerini sıraladığımızda; incir çekirdeği, susam, kabak, keten, nar çekirdeği, hindistan cevizi, badem ve üzüm çekirdeği yağı soğuk sıkım (pres) yöntemle üretilmektedir. Tüm bitkilerde olduğu gibi çörekotunun kimyasal içeriği; çeşidine, hasat mevsimine ve en önemlisi yetiştiği bölgeye göre değişmektedir
DEVAMINI OKU
Regl Döneminde Tatlı Tüketme İsteğine Karşı Neler Yapabilirsiniz?
Regl dönemi yaklaşan  birçok kadın  şeker açlığı hissi çekmektedir. Özellikle regl sonrasında tatlı yeme isteği hat safhadadır. Bu dönemlerde şeker açlığını hisseden kadınların kurtarıcısı olacak mükemmel bitki: Yasemin çiçeği’dir. Yasemin çiçeği çayı, şeker isteğinin yanında regl sancılarına karşı da etkili olmaktadır. Yasemin çiçeği çayı içildikten beş dakika sonra hatta henüz içerken şeker açlığınızın ortadan kalktığını hayretle göreceksiniz. 
DEVAMINI OKU
Yaşlılık Lekelerine Karşı Soya Fasülyesi Kürü
Yaşlılık lekeleri (lentigo) 45-50 yaşlarında görülmeye başlar. Lentigo, derinin renk bozukluğu rahatsızlığıdır. Yaşlılık lekeleri bazı durumlarda keratoza dönüşerek, pul pul ince bir tabakayla kaplanabilir. Yaşlılık lekelerinin aksine keratozlar zamanla cilt kanserine dönüşebilir. Bu nedenle dermatolağa gidilmesi gerekir. Güneş ışığından korunmak yaşlılık lekelerinin artışına karşı bir önlem oluşturur. Alkol ve tütün kullanımı yaşlılık lekelerinin artışında etkendirler.  Lentigolar (yaşlılık lekeleri), fiziksel, kimyasal veya mekanik olarak uzaklaştırılabilmektedir. Böyle bir işlemin yapılabilmesi için bir uzman hekim tarafından mutlaka yaşlılık lekesinin melanom olmadığı teşhis edilmelidir.  Yaşlılık lekelerine karşı iki ayrı kür önermekteyim. Her iki kür de birbirinden tamamen farklı olup, kişiye göre biri diğerinden daha etkili olabilmektedir. 
DEVAMINI OKU
Karaciğer Yağlanması Ve Kolesterol Trigliserit Yüksekliğine Karşı Ne Yapmalıyız?
Karaciğer Yağlanması ve Kolesterol Trigliserit Yüksekliğine Karşı Ne Yapmalıyız? Maydanoz kürü; anksiyete, depresyon, hepatit-B, karaciğer yağlanmasına karşı yardımcı ve destekleyici olup; ayrıca karaciğer metabolizmasını güçlendirici, cilde güzellik verici-gençlendirici, diüretik (idrar söktürücü), vücuda zindelik ve dinçlik kazandırmaya yardımcı ve yüksek tansiyonu engelleyici olarakta önerilmektedir.Karaciğer Yağlanması ve Kolesterol Trigliserit Yüksekliğine Karşı Ne Yapmalıyız? Maydanoz kürü; anksiyete, depresyon, hepatit-B, karaciğer yağlanmasına karşı yardımcı ve destekleyici olup; ayrıca karaciğer metabolizmasını güçlendirici, cilde güzellik verici-gençlendirici, diüretik (idrar söktürücü), vücuda zindelik ve dinçlik kazandırmaya yardımcı ve yüksek tansiyonu engelleyici olarakta önerilmektedir.
DEVAMINI OKU
Meme Kanserine Karşı Yardımcı ve Destekleyici Kür!
Kadınlarda meme kanserinin oluşumuna ve de yayılmasında iki önemli neden ağırlık kazanmaktadır. Bunlardan birincisi beslenme kültürümüzün değişmesi ve aşırı yağlı (hayvansal) beslenme şeklidir. Tükettiğimiz gıdaların içerisinde ki özellikle zirai ilaçlar, insan vücuduna girdiğinde hormon gibi davranıyor. Burada ikincisi önemli neden olarak da karşımıza hormon dengesizliği çıkmaktadır.
DEVAMINI OKU
Propolis ile Gücünüzü Güç Katın!
Propolis nedir? Prof Saracoglu arı grubu ürünlerinin en önemli özellikleri nedir? Propolisin faydaları nedir? Propolis; işçi arılar, kovan içerisindeki besinleri, larvaları ve kendilerini virüslerden korumak amacıyla bitkilerin yaprak, gövde, tomurcuk gibi kısımlarından topladığı reçinemsi maddeyi; başlarında yer alan salgı bezlerinden salgıladıkları enzimlerle biyokimyasal değişikliğe uğratarak propolisi oluşturmaktadır.
DEVAMINI OKU
Adet Sancılarına Karşı Neler Yapabilirsiniz?
Regl döneminde ani kan şekeri düşüşü veya kan şekerinde gün boyu oynamalar,gerginlik, sancı,kasılma gibi şikayetler olabilir. Prof Saraçoğlu'nun civanperçemi kürü; regl dönemini ağrılı ve depresif geçiren kadınların kolaylıkla uygulayabilecekleri bir kürdür. 
DEVAMINI OKU
Toplam 97 haber görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 .... 8 9 10
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.