deprem.webp (25 KB)

Bitkiler
Yaşlılık Lekelerine Karşı Soya Fasülyesi Kürü
Yaşlılık lekeleri (lentigo) 45-50 yaşlarında görülmeye başlar. Lentigo, derinin renk bozukluğu rahatsızlığıdır. Yaşlılık lekeleri bazı durumlarda keratoza dönüşerek, pul pul ince bir tabakayla kaplanabilir. Yaşlılık lekelerinin aksine keratozlar zamanla cilt kanserine dönüşebilir. Bu nedenle dermatolağa gidilmesi gerekir. Güneş ışığından korunmak yaşlılık lekelerinin artışına karşı bir önlem oluşturur. Alkol ve tütün kullanımı yaşlılık lekelerinin artışında etkendirler.  Lentigolar (yaşlılık lekeleri), fiziksel, kimyasal veya mekanik olarak uzaklaştırılabilmektedir. Böyle bir işlemin yapılabilmesi için bir uzman hekim tarafından mutlaka yaşlılık lekesinin melanom olmadığı teşhis edilmelidir.  Yaşlılık lekelerine karşı iki ayrı kür önermekteyim. Her iki kür de birbirinden tamamen farklı olup, kişiye göre biri diğerinden daha etkili olabilmektedir. 
DEVAMINI OKU
Karaciğer Yağlanması Ve Kolesterol Trigliserit Yüksekliğine Karşı Ne Yapmalıyız?
Karaciğer Yağlanması ve Kolesterol Trigliserit Yüksekliğine Karşı Ne Yapmalıyız? Maydanoz kürü; anksiyete, depresyon, hepatit-B, karaciğer yağlanmasına karşı yardımcı ve destekleyici olup; ayrıca karaciğer metabolizmasını güçlendirici, cilde güzellik verici-gençlendirici, diüretik (idrar söktürücü), vücuda zindelik ve dinçlik kazandırmaya yardımcı ve yüksek tansiyonu engelleyici olarakta önerilmektedir.Karaciğer Yağlanması ve Kolesterol Trigliserit Yüksekliğine Karşı Ne Yapmalıyız? Maydanoz kürü; anksiyete, depresyon, hepatit-B, karaciğer yağlanmasına karşı yardımcı ve destekleyici olup; ayrıca karaciğer metabolizmasını güçlendirici, cilde güzellik verici-gençlendirici, diüretik (idrar söktürücü), vücuda zindelik ve dinçlik kazandırmaya yardımcı ve yüksek tansiyonu engelleyici olarakta önerilmektedir.
DEVAMINI OKU
Meme Kanserine Karşı Yardımcı ve Destekleyici Kür!
Kadınlarda meme kanserinin oluşumuna ve de yayılmasında iki önemli neden ağırlık kazanmaktadır. Bunlardan birincisi beslenme kültürümüzün değişmesi ve aşırı yağlı (hayvansal) beslenme şeklidir. Tükettiğimiz gıdaların içerisinde ki özellikle zirai ilaçlar, insan vücuduna girdiğinde hormon gibi davranıyor. Burada ikincisi önemli neden olarak da karşımıza hormon dengesizliği çıkmaktadır.
DEVAMINI OKU
Adet Sancılarına Karşı Neler Yapabilirsiniz?
Regl döneminde ani kan şekeri düşüşü veya kan şekerinde gün boyu oynamalar,gerginlik, sancı,kasılma gibi şikayetler olabilir. Prof Saraçoğlu'nun civanperçemi kürü; regl dönemini ağrılı ve depresif geçiren kadınların kolaylıkla uygulayabilecekleri bir kürdür. 
DEVAMINI OKU
Doğa Asla Çöp Üretmez
Canlı yaşamda atık yoktur. Ne tür bir canlı (insan, hayvan, bitki, bakteri) olursa olsun, herbirinin atığı bir başka canlının gereksinimidir.Bir başka deyişle doğadaki her canlı bir başka canlıya muhtaçtır.
DEVAMINI OKU
Hangi Bitkiler Hazırlanırken (demlenirken) Üzeri Kapatılmalıdır?
Değerli Okuyucu, Sizlerden Sıkça Aldığım Bir Soru da Bitki Kürümü veya Çayımı Hazırlarken Cezvenin Ağzı Açık mı Yoksa Kapalı mı Olsun?
DEVAMINI OKU
Ağız Kokusu ve Ağız Bakımı
Prof Saraçoğlu'nun ağız bakımı için önerdiği Adaçayı ile her gün, ağız temizliği yapıldıktan sonra bir defa gargara yapmak ağızda oluşan bakterilere ve ağız kokusuna karşı güçlü bir engelleyicidir.
DEVAMINI OKU
Alerjiye Karşı Direnç Nasıl Kazanılır?
Alerjik reaksiyonlara karşı nasıl direnç kazanabiliriz? Hangi besinleri tüketmemeliyiz? Hangi kürleri kullanmalıyız? Prof.Dr.İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun beyaz lahana kürü, ısırgan, keçiboynuzu ya da çekirdekli siyah kuru üzüm kürü alerjiye karşı yardımcı ve destekleyici olarak önerilmektedir.
DEVAMINI OKU
Anne Sütünü Arttırıcı Bitkisel Kürler Nelerdir?
Anne sütünü arttırıcı bitkisel kürler nelerdir? Hangi takviye gıdalar tüketilebilir?  Prof.Dr.İbrahim Adnan Saraçoğlu anne sütünü arttırılmasında taze beyaz üzüm, dereotu ve incir kürlerinin kullanılması yardımcı ve destekleyici olarak önerilmektedir.
DEVAMINI OKU
Beyaz Dut Kurusu Kürü
Beyaz dut kurusu kürü,ellerde oluşan egzama yaralarına ve kanda yükselen iltihap değerine karşılık yardımcı ve destekleyici olarak Prof Saraçoğlu tarafından önerilmektedir.
DEVAMINI OKU
Toplam 90 haber görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 .... 7 8 9
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.