deprem.webp (25 KB)
Böbrekte Protein Kaçağı
25.03.2014


Böbrekte Protein Kaçağı

İstatistiklere göre böbrek nakli bekleyen hasta sayısı gitikçe artış göstermektedir. Böbrekler, beslenmeyle doğrudan ilişkilidir, mümkün olduğu kadar doğal beslenilmelidir.  Örneğin; keten tohumunda Omega-3 içeriği nedeniyle sürekli tüketildiğinde böbrek, protein atmaya başlar ve böbrekte protein kaçağına neden olur.  Böbrekler, protein süzemez hale gelir, protein kaçırmaya başlanır. Demir bakımından zengin gıdalarda alışkanlık haline getirildiğinde böbrekte protein kaçağına neden olur. Bu nedenle, proteince zengin besinlerin tüketimi alışkanlık haline getirilmemeli, beslenme düzeninde çeşitlilik tercih edilmelidir.  

Böbrekte Protein Kaçağı için Maydanoz&Kekik Kürü


Böbrekte protein kaçağına karşı Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun önerisi maydanoz&kekik kürünün kullanılmasıdır. Maydanoz&kekik kürü hazırlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, kullanılan maydanozun doğal olması, hibrit olmamasıdır.  Kür içinde tercih edilecek maydanoz; küçük, köy maydanozu olmalı ve saplarıyla birlikte kullanılmalıdır.  Akşamları hazırlanacak olan kekiğin ise kesinlikle yabani kekik olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. 

Maydanoz&Kekik Kürü Nasıl Hazırlanır?


Kaynamakta olan 1,5 su bardağı klorsuz suya 7-8 adet saplarıyla beraber maydanoz atılır ve kısık ateşte kapağı kapalı olarak 5 dk demlenir. Demleme süresi tamamlandıktan sonra ocaktan alınır ve süzerek ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra sabah kahvaltısından 1 saat önce 1 su bardağı içilir. Her defasında taze hazırlanır.  Hazırlanan suya herhangi bir tatlandırıcı eklenmemelidir. 


Kaynamakta olan 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı yaban kekiği atılır ve kapağı kapalı olarak 3 dakika demlenir. Demleme süresi tamamlandıktan sonra ocaktan alınır ve süzerek ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra maydanoz suyu ile aynı gün akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 su bardağı içilir. 
Her defasında taze hazırlanır.  Hazırlanan suya herhangi bir tatlandırıcı eklenmemelidir. 


**Böbrekte protein kaçağı kürü şikayetlerinde bu uygulamaya 1 ay boyunca ara vermeden devam edilir ve kür sonlandırılır. Uygulamaya 2 hafta ara vererek tekrar 1 ay boyunca uygulanabilir.

 

Not:
Böbrekte protein kaçağı şikayetlerine karşı Maydanoz& Kekik kürü kullanımı tek başına yeterli değildir. Yardımcı diğer bitkilerin kullanımı ile ilgili danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 


DİKKAT

Tüm bu kürleri kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus; bitkinin raf ömrüdür. İkincisi bitkinin doğru zamanda toplanmış olmasıdır. Üçüncüsü ise bitkinin nasıl kurutulmuş olduğudur. Her bitkinin özelliğine göre uygun koşullarda kurutulmuş olması gerekir. Bazı bitkiler gölgede, bazıları güneşte, bazıları ise karanlıkta kurulması gerekir. En önemlisi ise kullanacağınız bitkinin mutlak surette doğru tür olmasıdır. Eğer doğru bitki türü değil ise kürün etkisini büyük oranda azaltmaktadır.


Not:
 
Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Öncelikle bilmeniz gereken nokta, kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikâyetiniz ne olursa olsun, bu bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeyiniz. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.