"Tohumu değiştirdiler kısırlık arttı"
21.11.2013

 

"Tohumu değiştirdiler kısırlık arttı"

Trt haberprof.ibrahim.saracoglu.1

İprogramına katılan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu açıklamaları herkesi şoke etti Ramazan Çadırı'nda açıklama yapan Saraçoğlu, yakın gelecekte büyük şehirlerden Anadolu'ya büyük göçlerin yaşanacağı iddiasında bulundu ve dinleyenlere "Anadolu'dan 3-5 dönüm toprak satın alın" dedi.

Bitki bilimi ile ilgili son yıllarda ortaya çıkan gelişmeleri anlatan Saraçoğlu, Özellikle bazı ilaçların ve gıdaların insan sağlığını tehdit ettiğini söyledi. Omega 3'ün kanseri yüzde 71 oranında artırdığı iddiasında bulunan Saraçoğlu, özellikle hamile kalmak isteyen kadınlara ve yaşlılara kemiklerini güçlendirmeleri amacıyla 'Omega 3' verildiğini hatırlatarak, bu durumun dünyada bir furya halini aldığını kaydetti.

Saraçoğlu, 'Bunun ne kadar yanlış olduğu konusunda uyarılarda bulunmuştum. Ama musibet başa gelmeden anlaşılmıyor' dedi. Omega 3, folikasit ve folbiol gibi ilaçların bulunduğuna dikkat çeken Saraçoğlu, 'Özellikle hamile bayanlara veriyorlar. Eskiden böyle bir şey yoktu. Her şey son 15 yıl içerisinde oldu' diyerek, "Aklınızı kullanın" uyarısında bulundu.

Kuran-ı Kerim'den bazı ayetleri hatırlatarak konuşmasını sürdüren Saraçoğlu, Bakara Suresi'nin 205'inci ayetinde Allah'ın, 'Onlar ekini ve tohumu değiştirir zürriyetleri yok ederler. Şüphesiz gazabım onların üzerine olacaktır' diyerek insanlara ikazlarda bulunduğun ifade etti.

Dünyada ve ülkemizde son yıllarda tüp bebek merkezlerinin çoğaldığını da kaydeden Saraçoğlu, 'Tohumları ve ekinleri değiştirdiler. Tohumu değiştirirseniz kısırlaşırsınız. Domatesin artık tadı tuzu yok. Kesiyorsunuz. Beyaz su çıkıyor' diye konuştu..

İBRAHİM SARAÇOĞLU KİMDİR ?

Aslen Safranbolu'lu olan İbrahim Adnan Saraçoğlu, 1949'da doğdu. Kimya eğitimini tamamladıktan sonra ,1982 yılında doktora çalışmasını Avusturya Graz Teknik Üniverisitesi'nde tamamlayan Saraçoğlu, 1983-1986 yıllarında Graz Teknik Üniversitesi Biyoteknoloji-Mikrobiyoloji kürsüsünde asistan olarak çalıştı. Karl Franzes Üniversitesi Denel Fizik kürsüsünde 1987-1994 yılları arasında öğretim üyesi olarak görev yapan Saraçoğlu'nun uluslar arası yayınlanmış makale ve patentleri vardır.

Viyana Teknik Üniversitesi'nde profesör olarak çalışan Saraçoğlu, halen İstanbul Aydın Üniveristesi ve Marmara Üniversitesi'nde bitki kimyası, ileri bitki kimyası ve gıda biyokimyası dersleri vermektedir.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.