x
Helicobacter Pylori'ye Karşı Brokoli Kürü
14.11.2019

Helicobacter Pylori'ye Karşı Brokoli KürüMide, tüm bakterileri yok edebilen asidik bir ortamdır ancak helicobacter pyloriden kendini koruyamamaktadır. Helicobacter pylori amonyak üreterek, kendisini bazik yapar ve bu ortamdan kendini korur. Helicobacter pylori uzun yıllar tedavi edilmezse gastrit, ülser ve ileride mide kanserine yakalanma riskine zemin hazırlamaktadır.  

Helicobacter pylori midede gastrit ve ülseri tetikleyen bir bakteridir. Gastrit ve ülserin çözümlenmesi için öncelikle aynısafa bitkisinin kullanılması gerekir. 21 gün Aynısafa bitkisinin kullanılmasının ardından bir hafta ara ile 21 gün daha brokoli kürünün uygulanması gerekir. 


*Midede bulunan Helicobacter pylori için önerimiz brokolidir.


Helicobacter Pylori için Brokoli Kürü Nasıl Hazırlanır?

Kaynayan yarım litre suyun içine 200-250 gram brokoliyi atılır. Hafif ateşte en fazla 4-5 dakika haşlanır. ve ılıdıktan sonra süzüp ayrılır. Üçte birini sabah, üçte birini öğlen ve son kalan üçte biri de akşam aç karnına içilir. Brokoli suyunu içtikten sonra 20 dakika su hariç herhangi birşey tüketilmemelidir.


Her yedi günlük uygulamanın sonunda üç gün ara verilir. Toplam uygulama zamanı 21 gün olmalıdır (üç günlük aralar hariç). 
Uygulama tamamlandıktan sonra şikayetlerin tekrar ortaya çıkması durumunda onbeş günlük brokoli kürü uygulanır. 


Çalışan Kişiler;
Öğlen kürünü uygulamakta sorun yaşıyorsa; yarısını sabah, diğer yarısını da akşam aç karnına içebilir.  Bu durumda; bir litre su yerine 500-600 mL. su kullanılabilir.

Sabah  brokoli kürünün hazırlanamaması durumunda, sabah ve akşam içilecek haşlanmış brokoli suyu akşamdan hazırlanabilir. 

Haşlanmış olan brokoli de ayrıca salata olarak tüketilebilir. 

Dikkat:

Tiroit rahatsızlığı olan kişiler brokoli kürünü uygulamamalıdır.


*Helicobacter Pylori beraberinde Gastrit ve Ülser şikayeti var ise Aynısafa Kürü uygulanmalıdır. 


Prof Saraçoğlu Aynısafa Bitkisi
**Bağışıklık sistemini güçlendirmek için beraberinde Propolisin kullanılması gerekir.


Not: Helicobacter Pylori şikayetlerine karşı Brokoli kürü kullanımı tek başına yeterli değildir. Yardımcı diğer bitkilerin kullanımı ile ilgili danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

DİKKAT

Tüm bu kürleri kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus; bitkinin raf ömrüdür. İkincisi bitkinin doğru zamanda toplanmış olmasıdır. Üçüncüsü ise bitkinin nasıl kurutulmuş olduğudur. Her bitkinin özelliğine göre uygun koşullarda kurutulmuş olması gerekir. Bazı bitkiler gölgede, bazıları güneşte, bazıları ise karanlıkta kurulması gerekir. En önemlisi ise kullanacağınız bitkinin mutlak surette doğru tür olmasıdır. Eğer doğru bitki türü değil ise kürün etkisini büyük oranda azaltmaktadır.
Not: Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Öncelikle bilmeniz gereken nokta, kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikâyetiniz ne olursa olsun, bu bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeyiniz. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.