pop-up2.png (280 KB)
Prof Saraçoğlu ile doğanın dilinden "Saç Dökülmesi Şikayetleri"
06.10.2017

SAÇ DÖKÜLMESİ ŞİKAYETLERİNDE PROF SARAÇOĞLU ÖNERİLERİ!Değerli okurum;

Mevsim değişikliğine bağlı olarak insanlarda saç dökülmesi meydana gelebilmektedir. Saç dökülmesine karşı kullanabileceğiniz en etkili bitkiler; ceviz yaprağı, ısırgan ve lavantadır. Belirli oranlarda karışım haline getirilen bu bitkiler beş dk. kaynatılarak  elde edilen  su ile saçlarınızı yıkamanız gerekmektedir. 

Ayrıca sonbahar aylarında  genellikle kadınlar hormon dengesizliği yaşamaktadır. Buna bağlı saç dökülmesi problemlerinin önüne geçmek için hormon dengeleyici olarak önermiş olduğumuz bitki; testere dişli aslan pençesidir. Bir bardak suda kaynatılan testere dişli aslan pençesi 10 dk demlenir ve çay olarak tüketilir.

EMZİREN ANNELER YASEMİN ÇAYINDAN UZAK DURMALI

Regl dönemi yaklaşan  bir çok kadın  şeker açlığı hissi çekmektedir. Özellikle Regl sonrasında tatlı yeme isteği hat safhadadır. Bu dönemlerde kadınların kurtarıcısı olacak mükemmel bitki: Yasemin çiçeği’dir. Ayrıca; diyabet hastalığı olan kişilerde şekere karşı ilgi büyüktür. Bu isteği durdurmanın en güzel yolu yasemin çiçeği kullanılmasıdır. Dikkat edilmesi gereken önemli husus ise yasemin çiçeğinin doğru türünün kullanılmasıdır. Yasemin çiçeği çayı içildikten beş dakika sonra hatta henüz içerken şeker açlığınızın ortadan kalktığını hayretle göreceksiniz. Şeker açlığına bağlı abur cubur yeme istediği de ortadan kalkacaktır.

Bu çayın hazırlanması ise, bir bardak suya tepeleme bir tatlı kaşığı yasemin çiçeği atılarak  altı- yedi dakika kaynatılması şeklindedir. Ilıyınca 5-10 dakika içerisinde yavaş yavaş içilmesi gerekir. Aç-tok fark etmeden günde iki kez yapılabilir.

Özellikle Uzakdoğu da  Japonya,Çin,Hindistan gibi ülkelerde  yeşil çayın içerisine yasemin çiçeği konulmakta. Ben ondan bahsetmiyorum. Burada kullanılması gereken tek başına yasemin çiçeğidir. Ayrıca yasemin çiçeği, yüksek olan prolaktin hormonu değerini de düşürmektedir. Yani, laktasyon döneminde olan emziren annelerin yasemin çiçeği çayından uzak durmasını önermekteyim.

YASEMİN ÇİÇEĞİKanser tedavisinde yardımcı,

➢ İshal tedavisinde yardımcı,

➢ Karın ağrısına karşı etkili,

➢ Afrodizyak etkili,

➢ Dolaşım düzenleyici,

Regl Dönemi Tatlı İsteğine Yasemin Çiçeği


➢ Kan şekerini düşürücü,

➢ İnsülin hormonu düzenleyici,

➢ Antioksidan,

➢ İltihaplı eklem romatizmasında yardımcı,

➢ Sakinleştirici,

➢ Adet sancılarına karşı,

➢ Cinsel gücü arttırıcı,

➢ Genel karaciğer şikayetlerinde etkili,

➢ HBV enfeksiyonuna karşı,

➢ Ağız kokusu giderici,

➢ İdrar söktürücü olarak yardımcı ve destekleyicidir.


MESANE İLTİHAPLANMASINA CİVANPERÇEMİ

Kadınlarda çok sık rastlanan şikayetlerden biri mesane  iltihaplanmasıdır. Kişilerde mesane iltihaplanması kronikleştiğinde mesane duvarını kalınlaştırır ve böylece sık sık idrara çıkılır, tam boşaltılamaz. Beraberinde kronik idrar yolu enfeksiyonu da tetiklenmiş olur. Burada önerimiz belirli oranlarda karışım haline getirilen civanperçemi,ısırgan ve aynısafa bitkileridir. Eğer sadece kronik idrar yolu enfeksiyonunuz varsa karabaş&melisa bitki karışımı kullanılması önerilmektedir. Hem sistit hem de kronik idrar yolları enfeksiyonu varsa önce bitki karışımı ve arkasından karabaş&melisa çayının kullanılması gerekir. Beslenmeniz de acı baharat, salam, sucuk, sosis, pastırma tüketiminde ölçülü olmanız gerekmektedir.

Bu kürün hazırlanması :Belirli oranlarda civanperçemi, aynısafa,ı sırgan bitkilerinden oluşan bitki karışımından bir tatlı kaşığı alınarak dört dakika kaynatılması şeklindedir. Sabah kahvaltısından iki saat sonra içilmesi gerekir. Karabaş &melisa bitkileri yedi dakika kaynatılır ve aynı gün akşam yemeğinden iki saat sonra içilir.

REGL ŞİŞLİKLERİNE MISIR PÜSKÜLÜ VE KİRAZ SAPI

Kadınlarda regl dönemi öncesinde yüz ve ellerinde ödem oluşur. Oluşan ödemi atmak için kurutulmuş kiraz sapı veya mısır püskülü kullanılması etkili olmaktadır. Bu dönemde aşırı tuz tüketimi başta olmak üzere ağır tatlı, gazlı içeceklerden uzak durulması faydalı olacaktır.

Bir su bardağı suda 10 dakika demlenen kiraz sapı bitkisi; günde bir kez kahvaltıdan iki saat sonra içilerek bu kürü uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde bir su bardağı suda beş dakika demlenen mısır püskülü günde bir kez akşam yemeğinden iki saat sonra içmelisiniz.

ERKEKLERİN KORKULU RÜYASI: VARİKOSEL

Son dönemlerde erkeklerde sık görülen problemlerin başında; sperm kalitesi bozan veya sperm sayısının azlığına sebebiyet veren varikosel gelmektedir. Bu noktada birinci derece varikosel söz konusuysa kullanılacak olan bitkiler; çoban çantası, at kuyruğu, karabaş&melisa bitkisi ve kabak çekirdeği yağından oluşan kürü önermekteyim. Ancak ikinci ve üçüncü derece varikosel söz konusuysa uzman hekim ile görüşülerek cerrahi bir müdahale gerektirmektedir.

Bu kür; bir su bardağı suya sekiz dakika demlenen çoban çantası bitkisi sabah kahvaltısından en az yarım saat önce içilerek uygulanmalıdır. Yine aynı şekilde hazırlanan at kuyruğu bitkisi öğlen yemeğinden iki saat sonra içilmelidir.

Bir bardak suda yedi dakika demlenen karabaş&melisa bitkisi ise akşam yemeğinden iki saat sonra içilmesini öneririm. Günde bir defa aç karnına bir yemek kaşığı soğuk pres kabak çekirdeği yağı tüketilmesi faydalı olacaktır.

Önemli

Tüm bu kürler kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus; bitkinin raf ömrüdür. İkincisi bitkinin doğru zamanda toplanış olmasıdır. Üçüncüsü ise bitkinin nasıl kurutulmuş olduğudur. Her bitkinin özelliğine göre kurutulmuş olması gerekir. Bazı bitkiler gölgede, bazıları güneşte, bazıları ise karanlıkta kurulması gerekir. En önemlisi ise kullanacağınız bitkinin mutlak surette doğru tür olmasıdır. Eğer doğru bitki türü değil ise kürün etkisini büyük oranda azaltmaktadır.


Not: 

Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Öncelikle bilmeniz gereken nokta, kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikâyetiniz ne olursa olsun, bu bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeyiniz. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.