KURUMSAL
      

1997 yılında sağlık için doğal  ürünler akımını Türkiyede başlatan Prof. Dr.İbrahim Adnan Saraçoğlu tarafından kurulan Saraçoğlu A.Ş  doğal ve organik ürünlerin tanıtımı ve satışı  alanında  faaliyet gösteren ve sektöre yön veren bir şirkettir. Şirketimiz; Kurucusu  Prof.Dr İbrahim Adnan Saraçoğlu nun; bitkilerin hastalıklardan koruyucu ve tedaviyi destekleyici  etkilerini açıklayan kırk yıllık çalışmalarını esas almakta olup; doğal bitkilerin insan sağlığı üzerindeki öneminin vurgulanmasını ve Anadolu tohumlarının  korunması hakkında toplumun bilinçlendirilmesini görev edinmektedir.

Saraçoğlu A.Ş sağlıklı ürün odaklı sürdürülebilir arge ve urge  çalışmalarını, sunduğu kaliteden asla taviz vermeyerek tüketicisine  hizmet  veren bir firmadır. “ Prof Saraçoğlu” markası ile ürünlerini tüketicisiyle buluşturan firma, doğadan gelen insanın doğal yaşamla sağlık bulması misyonuyla hareket etmekte, kaliteli ürünlerin yanısıra  fark yaratan müşteri hizmetleri ile birleştiğinde zirvedeki yerini korumakta ve sürekli büyümeye  devam etmektedir.

Kuruluşumuzdan günümüze geçen süreçte, artan müşteri taleplerine paralel olarak, ürün çeşitliliğinin artması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Marka çatısında 300’den fazla ürün bulundurmaktadır. Portföyünde yer alan ürünler; doğadan bitkiler ve bitki çayları, gıda takviyeleri, aromatik ve yenilebilir yağlar, cilt ve saç bakım ürünleri, sabunlar, doğal ve organik kozmetik, doğal temizlik ürünleri ve bebek ürünleridir. Ayrıca Prof. Saraçoğlu’nun kitapları da ürün gamı içinde yer almaktadır.

 

Saraçoğlu A.Ş Yurt içi satışlarını  internet sitesinden, çağrı merkezinden ve franchise bayi ağı ve kendi mağazaları  vasıtasıyla gerçekleştirmektedir. Mağazalarında ürünlerin  doğallığını ön plana çıkaran bir konsept sunmakta olup Türkiye genelinde 21 konsept mağaza 90 satış noktası ile hizmet vermektedir.  

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.