x
KURUMSAL
      

KURUMSAL

 

“Sağlık için doğal  ürünler akımı”nı Türkiye’de 1997 yılında başlatan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu tarafından kurulan Saraçoğlu A.Ş., doğal ve organik ürünlerin tanıtımı ve satışı  alanında  faaliyet göstermektedir. Bu yönüyle sektöre yön veren şirket, kurucusu Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu’nun, bitkilerin hastalıklardan koruyucu ve tedaviyi destekleyici etkilerini açıklayan kırk yıllık çalışmalarını esas almaktadır. Bunun yanında, doğal bitkilerin insan sağlığı üzerindeki öneminin vurgulanması ile Anadolu tohumlarının  korunması hakkında toplumun bilinçlendirilmesini de görev edinmektedir.

 

Saraçoğlu A.Ş., sağlıklı ürün odaklı sürdürülebilir AR-GE ve URGE  çalışmalarını, sunduğu kaliteden asla taviz vermeyerek tüketicisine  hizmet  veren bir firmadır. “ Prof Saraçoğlu” markası ile ürünlerini tüketicisiyle buluşturan şirket, doğadan gelen insanın doğal yaşamla sağlık bulması misyonuyla hareket etmekte, kaliteli ürünlerin yanı sıra  fark yaratan müşteri hizmetleri ile birleştiğinde zirvedeki yerini korumakta ve sürekli büyümeye  devam etmektedir.

 

Kuruluşundan günümüze kadar geçen süreçte, artan müşteri taleplerine paralel olarak, ürün çeşitliliğinin artması gerekliliği ortaya çıkmasından dolayı şirket, marka çatısı altında bulundurduğu ürün sayısını 300’ün üstüne çıkarmıştır. Firma portföyünde yer alan ürünler; doğadan bitkiler ve bitki çayları, gıda takviyeleri, aromatik ve yenilebilir yağlar, cilt ve saç bakım ürünleri, sabunlar, doğal ve organik kozmetik, doğal temizlik ürünleri ve bebek ürünleridir. Ayrıca Prof. Saraçoğlu’nun kitapları da ürün gamı içinde yer almaktadır.

 

Saraçoğlu A.Ş. yurt içi satışlarını  internet sitesinden, çağrı merkezinden ve franchise bayi ağı ve kendi mağazaları  vasıtasıyla gerçekleştirmektedir. Mağazalarında, ürünlerin doğallığını ön plana çıkaran bir konsept sunmakta olan şirket, Türkiye genelinde 40 adet konsept mağazası ve 49 adet satış noktası ile hizmet vermektedir.

GIDA KALİTE VE GÜVENLİĞİ POLİTİKASI

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.