x
Aloe Vera Jel
20.07.2017

Güneş Yanıklarında Aloe vera Jel ile Rahatlayın!


Deri, başlı başına bir organdır. Derinin korunabilmesi için dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır.  Özellikle kızgın güneşten kendimizi koruyacağız. Güneşe karşı 30 veya 50 faktörlü koruyucu kullanabilirsiniz. Ancak ne olursa olsun kızgın güneşten mümkün olduğu kadarıyla kısa kalınmalıdır. Denizden çıktıktan sonra da mutlaka tatlı suyla duş almalı, tuzu üzerinizde bırakmamalısınız. Bu noktada, deri rahatsızlıklarında aloe vera jelini kullanmak çok etkilidir.Güneş Yanıklarında Aloe Vera Jel Aloe vera jel özellikle; güneş sonrası yanma hissinin azalmasına, cildin rahatlamasına, yenilenmesine ve nemlenmesine, sinek ve böcek ısırıklarında yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Aloe Vera’nın yinelenen uygulamaları kaşıntıyı ve acıyı yatıştırırken; iyileşmeyi hızlandırır ve anında serinleme etkisi yaratır.

Güneş Yanıklarına Karşı Ne Yapılmalıdır?Bilinmesi gereken diğer bir husus, cildi hassaslaştıran bazı gıdaların olduğudur. Bunlar; sarımsak, domates, portakal suyu, acı baharat ve turşudur. Bu gıdalar; cildinizi hassaslaştırır. Örneğin; egzaması veya sedefi olan kişilerde hem kaşıntıyı arttırır hem de alerjik reaksiyonların tetiklenmesine neden olur.

Mümkün olduğu kadar doğal beslenmeli, hazır gıdalardan tüketilmemelidir. Çünkü, hazır gıda içerisindeki katkı maddeleri bir şekilde ciltte alerjik reaksiyonlarla karşımıza çıkmaktadır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.