Bitkiler
Alerjiye Karşı Direnç Nasıl Kazanılır?
Alerjik reaksiyonlara karşı nasıl direnç kazanabiliriz? Hangi besinleri tüketmemeliyiz? Hangi kürleri kullanmalıyız? Prof.Dr.İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun beyaz lahana kürü, ısırgan, keçiboynuzu ya da çekirdekli siyah kuru üzüm kürü alerjiye karşı yardımcı ve destekleyici olarak önerilmektedir.
DEVAMINI OKU
Anne Sütünü Arttırıcı Bitkisel Kürler Nelerdir?
Anne sütünü arttırıcı bitkisel kürler nelerdir? Hangi takviye gıdalar tüketilebilir?  Prof.Dr.İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun anne sütünü arttırılmasında taze beyaz üzüm, dereotu ve incir kürlerinin kullanılması yardımcı ve destekleyici olarak önerilmektedir.
DEVAMINI OKU
Beyaz Dut
Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu araştırmalarına göre beyaz dut kurusu,ellerde oluşan egzama yaralarına ve kanda yükselen iltihap değerine karşılık yardımcı ve destekleyici olarak önerilmektedir.
DEVAMINI OKU
Bademcik Enfeksiyonları ve Faranjit Şikayetleri
​Prof Saraçoğlu araştırmalarına göre Adaçayı bitkisi ile yapılan gargara, bademcik iltihabı, faranjit, kronik faranjit ve diş eti iltihaplarına karşı gerçek bir yardımcıdır. Özellikle okul çağındaki çocuklar bademcik iltihaplanmasından dolayı günlerce yüksek ateşle yatmaktadır.
DEVAMINI OKU
Anne Sütünü Azaltan Bitkiler
Emziren annelerin erken dönemde sütlerinin azalmasına neden olan bitkilerin en önemlileri şunlardır;
DEVAMINI OKU
Balgam söktürücü, amfizem, kolesterol düşürücü,akciğer kanserine karşı, kanser hastalarına yardımcı
Rokaya benzeyen ve Latince adı lepidium sativum olan bu bitkiye kısaca tere de denir.
DEVAMINI OKU
İshale karşı
“Benim sigortam kuru karanfil”Zannediyorum, 2007’nin mayıs ayı ortalarıydı, bir telefon aldım. Arayan bir ülseratif kolit hastasıydı. Bana aynen şunları söylüyordu: “ Hocam, Allah sizden razı olsun, kuru karanfil kürü benim sigortam. Ne zaman alevlenme yaşasam veya ishalim başlasa hemen sizin önerdiğiniz kuru karanfil kürünü uyguluyorum ve o gün rahatlıyorum.”
DEVAMINI OKU
Cilt Maskesi Kayısı-Elma
Prof Saraçoğlu'nun araştırmaları sonucu bulduğu; kırmızı elma kabuklarıyla kalın doğranmış kayısı karışımı cilde tazelik, canlılık kazandırır.
DEVAMINI OKU
Depresyon ve Korkuya (angsiyete) karşı
Ispanak-Maydanoz-Tereotu Kürü
DEVAMINI OKU
Toplam 93 haber görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6 .... 8 9 10
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.